كلنگ زني بيمارستان دوم قاين بدست آقاي دكتر جان بابائي

دكتر جان بابائي  معاون درمان وزارت بهداشت ودرمان واموزش پزشكي كشور  بهمراه رئيس دانشگاه علوم پزشكي ، نماينده مردم قاينات وزيركوه در مجلس  شوراي اسلامي بهمراه هيئتي  از كارشناسان  به شهرستان قاينات سفر كردند در اين سفر پس از مراسم استقبال از ايشان  بلافاصله  در سالن كنفرانس  بزرگمهر بيمارستان شهداء  حضور يافتند .

 

 

اقاي دكتر دهقاني رئيس دانشگاه علوم پزشكي در اين مراسم با ابراز خير مقدم از سفر اقاي دكتر جان بابائي و مساعدتهاي نماينده مجلس در جهت راه اندازي بيمارستان دوم 120تختخوابي قاين  تقدير وتشكر كردند واظهار داشتند :  شهرستان قاينات به  جهت جمعيتي و تعداد مراكز بهداشتي بعد از مركز استان قراردارد .

وي با بيان اين كه 32 پزشك متخصص در16 رشته تخصصي در شهرستان مشغول به فعاليت هستند گفت: هنوزهم  كمبود نيروي متخصص در شهرستان قاينات داريم.

دهقاني اظهاركرد: بيمارستان 96 تخت خوابي قاين مجوز گرفته است و درخواستهايي داشته  هم دانشگاه علوم پزشكي بيرجند و هم نماينده شهرستان داشته اند  كه  تعداد تختها به 120 تخت افزايش يابد.

وي ضمن تشكر از همكاري وزارت بهداشت ودرمان گفت:خوشبختانه  نماينده شهرستان قاينات وزيركوه نيز بيش از 9 ميليارد تومان از محل اعتبارات داخلي خود را به اين طرح اختصاص داده اند كه تاكنون 7 ميليارد و 200 ميليون تومان آن محقق شده است.

 

 اقاي فلاحتي در اين مراسم اظهارداشت: يكي از آرزوهاي ديرينه مردم بيمارستان دوم قاين است كه مسائل زيادي را طي كرده و به نتيجه رسيد.

وي از معاون وزير بهداشت خواست تا با توجه به ظرفيت هايي كه وجود دارد بيمارستان جديد از 96 تخت خواب به 120 تخت ارتقا يابد و مشاورين طرح را بر اساس 120 تخت خواب داشته باشند.

فلاحتي قول داد در صورت موافقت با اين طرح و ارائه امكانات و تجهيزات ازسوي دولت ،از  اعتبارات در اختيار معادل اعتبارات دولتي در سال آتي به بخش بهداشت ودرمان شهرستان تخصيص داده خواهد شد.

وي ادامه داد:  ام ار آي از دستورات بر زمين مانده وزير سابق در شهرستان قاينات است وخواستار همكاري وزارت بهداشت براي تحويل دستگاه ام ارآي ِ به شهرستان قاينات در كوتاه ترين زمان ممكن شد.

مباحث ماندگاري و مقيمي پزشكان از ديگر موضوعاتي بود كه نماينده شهرستان از معاون وزير خواست تا پيگيري هاي لازم دراين زمينه را داشته باشد. 
 سپس در ادامه مراسم اقاي مهندس كريمي فرماندار شهرستان قاينات در طي سخناني اظهارداشت: شهرستان قاينات با داشتن بيش از 120 هزا رجمعيت و تحت پوشش قراردادن شهرهاي مجاور نيازمند توجه بيشتر بخش بهداشت و درمان است گفت: چند پروژه نيمه تمام در شهرستان قاينات از سالهاست كه برزمين مانده است.

وي گفت: دانشكده پرستاري قاين تا كنون 1 ميليارد و 300 ميليون تومان براي آن هزينه شده است و براي تكميل آن 2 ميليارد تومان نياز است.

 كريمي با اشاره به هنرستان بهياري قاين گفت: اين هنرستان تنها واحد آموزشي شرق كشور است و يك هكتار زمين براي ساخت آن اهدا و با 1600 متر زيربنا كار آغاز شده است و بالغ بر 2 ميليارد تومان براي آن هزينه شده است و  تكميل آن نياز مند 1 ميليارد تومان است.

وي ادامه داد: ساختمان بهورزي قاين از سال 96 آغاز و تاكنون 360 ميليون تومان هزينه شده است ودر روستاي اسفشاد نيز مركز خدمات درماني به كمك خيرين 85 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است وتكميل آن نياز مند 500 ميليون تومان است .

كريمي از پيشرفت 30 درصدي مركز سلامت شماره 1 قاين و پيشرفت 60 درصدي مركز سلامت بيهود خبر داد و گفت:خواسته ما اين است كه نگاه ويژه اي به مناطق كمتر توسعه يافته داشته باشيد و در جهت تكميل پروژه هاي نيمه تمام شهرستان قاينات مساعدت شود.

درادامه كلنگ بيمارستان دوم 120تختخوابي قاين توسط آقاي دكتر جان بابائي به زمين زده شد وسپس بخشهاي مختلف  بيمارستان منجمله : اورژانس ، دياليز ، ساختمانهاي در دست ساخت  مثل  دياليز آ اتاق عمل و ايزوله تنفسي  مورد بازدي  قرار گرفت و قولهاي مساعدت داده شد.

 
 
 
 

 

 
منبع:
شبكه بهداشت و درمان قاين
تعداد بازدید:
39
تاریخ:
1397/11/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal