همایش سیاستهای جمعیتی برگزارشد

به منظور تبیین سیاست های کلی جمعیت در راستای ارتقای نرخ باروری همایش سیاستهای جمعیتی با حضور جمعی از کارکنان وروسای ادارات مختلف شهرستان قاینات ونیروهای مراکز بهداشتی درمانی در سالن ابن سینابرگزار شد.

در این همایش یک روزه سیاست های کلی جمعیت مبتنی بر افزایش نرخ رشد جمعیت، روانشناسی رفتاری در جامعه، شیوه های ارتقاء پویایی، بالندگی و جوانی جمعیّت با افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد از سوی سخنرانان بیان شد.

 
 

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ازدیاد نسل گفت:درابتدای امر باید زمینه ازدواج آسان فراهم شود وجوانان ما نیز از تک فرزندی به سمت ازدیاد نسل بروند چرا که اگر اتفاق نیفتد نسل جوان ما روز به روز کمتر خواهد شد.

 
 
 

کهن ترابی فرماندار قاین نیز بابیان این که برگزاری این گونه همایش هاباید به سمتی پیش رود وبه گونه ای چاره اندیشی شود که نتایج آن ملموس باشد گفت:عمدتا دراین زمینه ها دچار فراز ونشیب های زیادی خواهیم بود وسیاست های تشویقی دولت وتوصیه های رهبری باید به سمت برنامه های راهبردی سوق داده شود .

 فرماندار قاین در ادامه گفت: قطعا دولت نیز به دنبال افزایش جمعیت است وباید یک برنامه مدون برای این افزایش جمعیت ها نیز داشته باشیم.

 
 

درادامه آقایان دکتر زنگوئی معاونت فنی مرکزبهداشت استان ، دکترمیری رئیس دانشکده بهداشت ومهندس شریف زاده به ترتیب در خصوص موضوعات:سیاستهای کلی جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری در 14بند، مدلهای سبک زندگی و شاخصهای بهداشتی وجمعیتی و... سخنانی را ایراد نمودند و در پایان به قید قرعه به 20نفر از حاضرین هدایائی به رسم یادبود اهداء شد.

 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
88
تاریخ:
1395/11/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal