کلنگ‌زنی خوابگاه دانشجویی دانشکده پرستاری قاین به همت بنیاد15خرداد

با حضور حجت‌الاسلام مهاجری نماینده بنیاد 15 خرداد:

کلنگ چهارمین خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد15خرداددر دانشکده پرستاری و مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان قاینات به زمین زده شد.

در مراسمی با حضور دکتر قائمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ، حجت‌الاسلام مهاجری نماینده رئیس‌جمهور  دربنیاد 15 خرداد و  آیت‌ا... اصفهانی امام جمعه و دکتر کهن‌ترابی فرماندار قاینات ، و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی ومسئولین شبکه بهداشت و درمان و دانشکده پرستاری و مجتمع عالی سلامت کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشکده پرستاری  در محل فعلی این دانشکده (بیمارستان قدیم) به زمین زده شد. 
 پیش از  مراسم کلنگ زنی  در طی مراسمی آقای دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به سابقه پیگیری احداث این خوابگاه و تشکر ازحضرت  آیت‌ا... صانعی سرپرست  بنیاد 15 خرداد و مجموعه مسئولین این بنیاد که تمام هزینه‌های ساخت این خوابگاه را تقبل کرده‌اند وبا تاکید بر پیگیری های دکتر دستجردی معاون دانشجویی این دانشگاه، گفت: این خوابگاه چهارمین خوابگاه دانشجویی دخترانه است که توسط بنیاد 15 خرداد احداث می‌شود که کل هزینه ساخت آن توسط این بنیاد تأمین و پرداخت خواهد شد.

 وی درادامه افزود به دلیل مشکلات و مسائل دانشجویان قاین تصمیم گرفتیم این خوابگاه در قاین احداث شود که تمام بودجه آن فراهم است و فقط همدلی و کمک مسئولین قاینات را می‌طلبد که در ساخت آن دچار چالش نشویم و در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

فرماندار قاینات نیز در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از آیت‌ا... صانعی و نیز دکتر قائمی اظهار داشت : مباحث بهداشتی و درمانی از مباحث اساسی و مشکلات مهم مردم است و به همین جهت آماده همه نوع همکاری، در هر زمینه‌ای و به هر نحو ممکن هستیم. کهن‌ترابی خواستار پیگیری در زمینه احداث دانشکده علوم پزشکی به‌عنوان زیرساخت و راه حل قطعی حل مشکلات بهداشت و درمان قاینات گردید. 
امام جمعه قاین نیز در این  مراسم گفت: در زمان سفر وزیر بهداشت و درمان، از وزیر تقاضای ایجاد دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی  را نمودم و به وزیر هم گفتم که از طرف مردم قاین قول همه نوع کمک و همکاری را می‌دهم و برای رفع مشکلات بهداشت و درمان قاینات، تأسیس دانشکده علوم پزشکی ضروری است. 
 نماینده رئیس‌جمهور دربنیاد 15 خرداد که برای کلنگ‌زنی این خوابگاه دانشجویی دخترانه به قاین سفر نموده بود، در ابتدای سخنان خویش با اشاره به اهمیت ایمان و علم در کنار هم و این‌که این‌ها دو بال انسان مؤمن برای تعالی است، گفت: در کشور در زمینه‌های مختلف علمی ازجمله: هسته‌ای، پزشکی، نانو، صنایع دفاعی و ... پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و این‌ها همه در کنار امنیتی که داریم که در منطقه بی‌نظیر است، به برکت انقلاب، نظام، امام خمینی(ره)، رهبری و ایمان و همت مردم است.

 وی رویکرد این نهادرا در زمینه توجه به توسعه مدارس و دانشگاه‌ها مطابق با توصیه‌ها و آموزه‌های دینی دانست و گفت:علت توجه به احداث خوابگاه‌های دخترانه فراهم‌نمودن فضا و محیط امن و بدون دغدغه برای دختران و نیز خانواده‌های آنان برای تحصیل با‌ آرامش است.

 وی افزود:درحال حاضرخدمات بسیاری در این زمینه‌ها ارائه می‌گردد، اما باید این امر مطلوب‌تر گردد. ضمن این‌که نظام ما با سایر نظام‌ها فرق دارد و خدمات آن باید متمایز باشد.

حجت‌الاسلام مهاجری افزود: بابت این خدمات منتی نداریم همه این‌ها از برکات نظام و امام خمینی(ره) است.

 وی تصریح کرد: باید یاد امام خمینی(ره) را زنده نگه داریم و نگذاریم یاد ایشان فراموش شود.

حجت الاسلام مهاجری در پایان گفت: بودجه احداث خوابگاه فراهم است فقط مسئولین باید همت کنند و همراهی داشته باشند.

شایان ذکر است این خوابگاه چهارمین خوابگاه دانشجویی دخترانه است که توسط بنیاد 15 خرداد احداث می‌شود که کل هزینه ساخت آن توسط این بنیاد تأمین و پرداخت خواهد شد.

این واحد رفاهی با زیربنای سه هزار و 255 متر مربع در سه طبقه و با ظرفیت 152 نفر ساخته می شود. 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
57
تاریخ:
1395/07/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal