سرشماری کامل ترین و مؤثرترین شیوه برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز کشور است.

کهن ترابی فرماندار و مدیر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 شهرستان قاینات در نشست خبری که با اصحاب رسانه و مطبوعات و همچنین با مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان قاینات داشت؛ ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت فرارسیدن ماه محرم، اظهار داشت: هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 برای اولین بار به شیوه نوین الکترونیکی (روش اینترنتی از تاریخ 03/07/95 تا 24 مهر ماه و همچنین مراجعه حضوری مأمور سرشماری با استفاده از تبلت از تاریخ 25 مهر تا 25 آبان ماه ) اجرا خواهد شد.

مدیر اجرای سرشماری سال 95 شهرستان قاینات در رابطه با اهمیت سرشماره اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری کرد و افزود: سرشماری یک ضرورت برای کشور و برنامه ریزی صحیح به منظور بهره مندی از آینده ی منطقی، معقول و مطلوب است.

فرماندار و مدیر اجرای سرشماری شهرستان قاینات در ادامه تصریح کرد: اولین مرحله سرشماری، به روش اینترنتی از سوم مهر ماه سال جاری در کل کشور شروع و تا 24 مهر ماه ادامه خواهد داشت. لذا در این روش سرپرستان و یا مطلع ترین عضو خانوار می تواند با مراجعه به سامانه اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 به آدرس  www.sarshomari95.ir و با وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار به عنوان رمز ورود به پرسشنامه سرشماری دسترسی یافته و اطلاعات خانوار خود را در آن وارد نماید.

مقام عالی دولت همچنین تأکید نمود: پس از تکمیل پرسشنامه و تأیید نهایی آن، عددی تحت عنوان ((کد آماری)) از طریق همان سامانه و یا پیامک در اختیار سرپرست خانوار قرار خواهد داد که حفظ و نگهداری آن بسیار مهم می باشد و در مرحله حضوری سرشماری از آن برای ثبت اطلاعات خانوار استفاده خواهد شد.

ایشان در خصوص اجرای روش اینترنتی بیان داشت: روش اینترنتی، روش کاملا جدیدی است که برای کاهش هزینه طرح ملی سرشماری و صرفه جویی در وقت استفاده خواهد شد. اما در روش دوم با روش مراجعه حضوری، که از 25 مهر تا 25 آبان ماه اجرا خواهد شد؛ مأموران سرشماری به منازل مراجعه کرده و بجای استفاده از فرم های کاغذی، با استفاده از تبلت به جمع آوری اطلاعات خانوار ها خواهند پرداخت.

 

مدیر اجرای سرشماری شهرستان قاینات در رابطه با اطلاعاتی که از خانوار ها در روش مراجعه حضوری دریافت خواهد شد؛ تصریح کرد: اطلاعاتی از قبیل اطلاعات فردی اعضای خانوار شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، سن، جنس، دین، تابعیت، وضع سواد، مدرک تحصیلی، وضع مهاجرت، وضع فعالیت، وضع زناشویی و فرزندآوری، پوشش بیمه درمانی و پاره ای اطلاعات دیگر از قبیل شماره تلفن ثابت و همراه سرپرست خانوار، و ویژگی های مسکن و آدرس محل سکونت و دیگر موارد دریافت خواهد شد.

فرماندار با اشاره به اینکه جمعیت شهرستان قاینات با توجه به سرشماری سال 90 بیش از 111342 نفر با تعداد 31544 خانوار بوده است؛ در رابطه با تعداد مأمورین سرشماری و عوامل اجرایی ستاد سرشماری شهرستان قاینات بیان داشت: در شهرستان قاینات برای همکاری در سرشماری بیش از 350 نفر در سایت مربوطه ثبت نام نموده اند که با توجه به سوابق و تجربیات افراد از بین این افراد تعداد 29 نفر بعنوان مأموران سرشماری انتخاب خواهند شد. اعضای ستاد سرشماری شهرستان قاینات بدین شرح خواهند بود؛ فرماندار بعنوان مدیر اجرای سرشماری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بعنوان معاون اجرایی، معاون فنی و مسئول روابط عمومی و تبلیغات و 5 نفر کارشناس مسئول و همچنین تعداد 11 خودرو در این ستاد بکار گرفته خواهند شد. تلفن ستاد سرشماری شهرستان قاینات نیز 32522320 می باشد که آماده پاسخگویی به شهروندان قاینات می باشد.

کهن ترابی فرماندار و مدیر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 شهرستان قاینات در پایان خطاب به شهروندان فضیلت مند قاینات، تأکید نمود: همان طوریکه مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری فرموده اند؛ آمار و اطلاعاتی که در سرشماری ثبت می شود در فرایند برنامه ریزی و توسعه کشور بسیار حیاتی و اثرگذار می باشد. لذا ضمن اینکه اعلام می داریم و اطمینان می دهیم که کلیه اطلاعات ارائه شده به مأمورین سرشماری محرمانه بوده و هیچ ربطی به قطع و یا افزاییش یارانه افراد ندارد؛ لذا از کلیه شهروندان و عموم مردم فضیلت مند قاینات می خواهیم ضمن شرکت و همکاری در این سرشماری، اطلاعات خواسته شده را بصورت دقیق، کامل و جامع در سایت مربوطه وارد و یا به مأمورین سرشماری ارائه نمایند. زیرا ارائه اطلاعات درست موجب رونق، توسعه و عمران و آبادانی کشور و به تبع آن شهرستان و منطقه خودشان خواهد گردید.

 

 

منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
67
تاریخ:
1395/07/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal