بررسی مسائل و مشکلات حوزه درمان شهرستان با حضور پزشکان متخصص

در ابتدای جلسه دکتر شوکتی فرد سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاینات  ضمن ارائه گزارشی از اهم عملکرد سال گذشته شبکه بهداشت و درمان شهرستان و بیان برنامه های سال جاری، به بیان اهم مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان پرداخت و از زحمات وتلاشهای پزشکان متخصص حاضر در بیمارستان شهداء قدردانی کرد وافزود کار پزشک کاری بسیار والاست وپاداش عملکرد پزشک را هیچ کس جز خداوند سبحان نمیتواند بدهد  وسپس دکتر کهن ترابی فرماندار شب گذشته در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه درمان شهرستان که با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان و متخصصین حوزه درمان شهرستان در محل سالن جلسات بیمارستان شهدای قاین برگزار گردید؛ ضمن تقدیر و تشکر از تلاش ها و زحمات جامعه پزشکی شهرستان قاینات، اظهار داشت: در شرایط کنونی شهرستان قاینات یکی از شهرستان های محروم استان می باشد که با توجه به پراکندگی شهرستان، مراجعات زیاد مردم باعث تلاش مضاعف مجموعه پزشکی شهرستان در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عموم مردم گردیده است.

فرماندار در ادامه تصریح کرد: مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت و درمان، زیرساختی است. لذا ضمن اینکه دیدگاه عموم مردم شهرستان را بایستی به عملکرد جامعه پزشکی تغییر داد و فرهنگ سازی لازم در این خصوص توسط مسئولین ذیربط صورت پذیرد؛ بایستی با همت و تلاش همه مسئولین، بویژه نگاه مثبت و استانی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی نبست به همه شهرستان ها در رابطه با تأمین زیرساخت های لازم در حوزه بهداشت و درمان، بستر و زمینه حضور پزشکان متخصص در شهرستان قاینات هم فراهم گردد.

مقام عالی دولت همچنین خاطرنشان کرد: به منظور خدمت رسانی بشتر به شهروندان و کم نمودن مسئولیت و زحمات پزشکان شهرستان، از کلیه نیرو های متخصص شهرستان که در سایر نقاط کشور مشغول خدمتند؛ دعوت بعمل آورده ایم.

ایشان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بسیار خوب دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول سلامت بود؛ افزود: ضمن اینکه اجرای طرح تحول سلامت کمک بسیار بزرگی به قشر محروم جامعه نمود؛ ولی به دلیل عدم برخی زیرساخت های لازم با مسائل و مشکلاتی هم مواجه بوده است.

فرماندار در پایان بیان داشت: یک سری مشکلاتی که ما در شهرستان داریم به فرهنگ جامعه و دیدگاه شهروندان مرتبط است که تا تحول فرهنگی و شخصیتی در تک تک افراد صورت نگیرد و ارتباط بین مردم، مسئولین و جامعه پزشکی به درستی اتفاق نیفتد؛ خیلی از مسائل و مشکلات در حوزه های مختلف حل و فصل نخواهد شد. لذا تمام تلاش بر این است که در جهت کاهش مشکلات عموم مردم و در راستای دفاع از حقوق شهروندان گام برداریم. و در ادامه نیز هر یک از پزشکان به بیان اهم مسائل و مشکلاتی که با آن در سطح جامعه مواجه هستند؛ پرداختند.

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
234
تاریخ:
1395/06/11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal