نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات برگزار گردید
بنا به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات امروز هشتم مردادماه 1399 نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قاینات با حضورکریمی فرماندار شهرستان قاینات، رحمانی امام جمعه شهر قاین،دکتر عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات و اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان برگزار شد. در ابتدا
دکتر عارفی فر ضمن تبریک پیشاپیش دهه ولایت و امامت آخرین آمارمربوط به مبتلایان، بیماران بستری ، بهبود یافتگان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا را ارائه نمود.
وی در ادامه با بیان اینکه بدنبال عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کم رنگ شدن رعایت مسائل بهداشتی پیک دوم بیماری با سرایت پذیری و تهاجم بیشتر شیوع نموده اظهار داشت در حال حاضر از زمان اجباری شدن استفاده از ماسک و اعمال برخی محدودیت ها روند کنترل بیماری نیز بهتر شده است.
دکتر عارفی فر گفت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات از ابتدای بیماری کرونا در تهیه، تولید ماسک مورد نیاز شهرستان همکاری داشته است که در همین راستا جلسه ای با تولید کنندگان ماسک جهت ساماندهی تولید و عرضه ماسک با قیمت مصوب در مکانهای مشخص تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید و مشکلات تهیه پارچه های مورد نیاز ماسک هم مطرح گردید. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عنوان داشت با رایزنی های انجام شده توسط شبکه بهداشت و درمان سهمیه محلول ضدعفونی کننده دست جهت ادارات و نهادها برقرار شده است.
وی با توجه به پیش رو بودن عید سعید قربان خواستار عدم کشتار دام در منازل به جهت پیشگیری از بیماری تب های خونریزی دهنده کریمه و کنگو شد و از مردم با رعایت نکات بهداشتی از قبیل ذبح دام در کشتارگاه،جمود نعشی 24 ساعته گوشت قبل از توزیع و جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی و ... چرخه انتقال این بیماری که اخیرا مواردی از آن مشاهده شده است را متوقف نمایند. در پایان کریمی ضمن ارائه آمار کشوری کرونا از بخشداران خواست تا با همکاری دهیاران از برگزاری تجمعات عروسی و عزاداری در نقاط روستایی خارج از پروتکل های بهداشتی جدا جلوگیری نمایند و با متخلفین برخورد قضایی صورت خواهد گرفت. وی همچنین به فاز دوم رزمایش کمک مؤمنانه اشاره و از خیرین و مردم خواست در این خصوص نیازمندان را یاری نمایند. همچنین مقررگردید شهرداری راهکار عملی در خصوص روز بازار را به ستاد ارائه نماید.
 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
126
تاریخ:
1399/05/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal