شورای اسلامی شهر قاین میزبان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات

عصر روز شنبه چهارم مردادماه 99 اعضای شورای اسلامی شهر قاین میزبان دکتر عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات، دکتر سروش معاون بهداشتی و حیدری مدیر بیمارستان در محل ساختمان شورا بود.

ابتدا قرایی رئیس شورای اسلامی شهر و استان ضمن خیر مقدم از زحمات شبانه روزی مدافعان سلامت قدردانی نمود و از تعامل فی مابین شبکه بهداشت و درمان و شورای شهر تشکر کرد. در ادامه بر تعامل بیشترشورا و شهرداری با حوزه سلامت جهت ارتقای سلامت جامعه تاکید نمود.

وی از زحمات کادر بهداشت و درمان(مدافعان سلامت) بخصوص در بحران بیماری کرونا تاکید نمود.

در ادامه دکتر عارفی فر ابتدا از اقدامات و همکاری های اعضای شورای اسلامی شهر قاین و شهرداری در راستای ارتقای سلامت وبویژه در کنترل بیماری کرونا تشکر نمود و بیان داشت که در کنار هم و با تعامل مستمر می شود اقداماتی در خصوص پیشرفت شهر انجام داد.رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان چالش های موجود در حوزه های مختلف بالاخص در حوزه درمان، اشاره ای به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت شهرستان نمود.

و اظهار داشت در حوزه آموزش با دو مشکل اصلی مواجه بودیم که به همت مسئولین دانشگاه و شهرستان و بهره گیری از سایر ظرفیت ها این دو مشکل مرتفع گردید. وی عنوان داشت تعیین تکلیف ساختمان نیمه تمام دانشکده پرستاری مامایی قاین واقع در پشت پارک جنگلی قهستان بود که تعیین تکلیف گردید ودر هفته گذشته جهت ادامه کارتحویل پیمانکار شده و تکمیل این پروژه کلید خورده است و مشکل بعدی استقلال بودجه دانشکده پرستاری بود که پس از سال ها این هم به لطف خدای متعال و پیگیری های مسئولین شهرستانی، استانی و پتانسیل های شهرستان در تهران به نتیجه رسید و ردیف بودجه ای مستقل اختصاص یافت.

دکتر عارفی فر بیان داشت حوزه بهداشت زیرساخت های خوبی دارد و چالش خاصی نداریم و اشاره داشت خدمات بهداشتی در شهرستان توسط 19 مرکز خدمات جامع سلامت در حال ارائه است. در این حوزه پروژ های ساختمانی بود که از قبل شروع شده بودند ولی بدلیل کمبود اعتبارات اکثرا نیمه تمام باقی مانده بود و فقط 2 تا از این طرح ها بالای 50 درصد پیشرفت داشت. که با پیگیریها و جذب اعتبارات و بخصوص کمک مجمع خیرین استان و شورای خیرین سلامت شهرستان پیشرفت همه این پروژه ها به بالای 50 درصد رسیده که انشاالله تا پایان امسال بتوانیم این پروژه های را تکمیل نماییم. شایان ذکر است در این زمینه خیرین سلامت همچون گذشته دست یاری به سمت ما دراز کردند.

دکتر عارفی فر با اشاره به اینکه حوزه درمان حوزه پرچالشی به جهت مواجهه مستقیم مردم با این حوزه، مشکلات مالی فراوان، نبود زیر ساختهای مناسباز جمله ام آر آی و ...بوده و هم اکنون بحران کرونا نیز به چالش های این حوزه اضافه شده است.

دکتر عارفی فر به رتبه بندی بیمارستان های سطح استان بر اساس مقیاس پابن لاسو که توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اخیرا انجام شده است که از ابعاد مختلف از قبیل ضریب اشغال تخت و میزان رضایت مندی بررسی می شود اشاره کردو اظهار داشت در این رتبه بندی بیمارستان شهداء قاین در بهترین ناحیه قرار گرفته است .وی عنوان داشت در حوزه درمان 19 رشته تخصصی با حدود 34 متخصص وجود دارد که از نظر تعداد و کیفیت در سطح بسیار خوبی هستند. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان همچنین به کمبود نیروی پرستاری در حوزه درمان اشاره نمود.

تکمیل پروژه های نیمه کاره اتاق عمل، تصفیه خانه فاضلاب ساختمان اداری،ساختمان بایگانی،بخش NICU و ایجاد سایت آموزشی ، ایجاد دپارتمان قلب مرکز آموزشی درمانی مواردی بود که دکتر عارفی فردر این نشست به آن اشاره کرد.

در ادامه دکتر سروش معاون بهداشتی با توجه به بحران کرونا و افزایش موارد فوتی ناشی از این بیماری درخواست افزایش ظرفیت غسالخانه و تحویل کیت های حفاظت فردی توسط پیمانکار به خانواده متوفیان گردید.

در پایان به سوالات طرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی شهر قاین پاسخ داده شد.

 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان قاین
تعداد بازدید:
184
تاریخ:
1399/05/05
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal