نشست خبري با اصحاب رسانه شهرستان قاينات برگزار گرديد

چهارشنبه چهارم دي ماه98 نشست خبري با اصحاب رسانه شهرستان قاينات برگزار گرديد .

دكتر عارفي فر رئيس شبكه بهداشت و درمان قاينات در اين نشست پس از خوش آمدگويي و خير مقدم به اصحاب رسانه و ساير ميهمانان به بيان عملكرد شبكه بهداشت و درمان شهرستان در حوزه هاي مختلف بهداشت، درمان و آموزش پرداخت . ابتدا به بحران آنفلوآنرا اشاره نمود كه با توجه به وسع سيستم حداكثر خدمت رساني به مراجعين انجام شد  و از حوصله مردم در خصوص شلوغي اورژانس بيمارستان تشكر كرد در اين خصوص شيفت عصر ويزيت پزشك در مركز شهري يك جنب اداره مخابرات از ساعت 4الي 9 بعدازظهر همراه  با خدمات تزريقات و پانسمان راه اندازي شد و اينكه هم اكنون پيك آنفلوآنزا شكسته شده است

در ادامه نيز خبرخوش جذب و شروع بكار 12 نيروي پزشك متخصص جديد در شهرستان داده شد.كه جمعا در حال حاضر33پزشك متخصص به شهروندان خدمت رساني مي كنند.

وي افزود كه عمليات اجرايي بيمارستان دوم قاين آغاز شده و به نسبت اعتبار تخصيص داده شده از پيشرفت فيزيكي خوبي برخوردار است، بيمارستان دوم قاين با 10هزار و500 متر مربع در 3 طبقه و با 14 درصد پيشرفت فيزيكي در فاز اول در حال انجام است و مهمترين مشكل فعلي پروژه تخصيص اعتبار است كه اميدواريم با همدلي و هماهنگي كه در سطح شهرستان و استان وجود دارد اين مشكل مرتفع گردد .

وي گفت: براي ساخت فاز اول بيمارستان 15 تا 20 ميليارد مورد نياز است  كه در سال 97 از اعتبار 7 ميلياردي كه نماينده شهرستان از محل ماده 180 اختصاص داده است 2 ميليارد تخصيص يافته است و از اعتبار سال 98 كه بالغ بر 6 ميليارد تومان است 150 ميليون تومان تاكنون تخصيص يافته است و نماينده شهرستان ،استانداري و دانشگاه علوم پزشكي  بايد پيگير اعتبارات بيمارستان دوم قاين باشند.

 

دكتر عارفي فر در خصوص اجراي طرح هاي توسعه مركز آموزشي درماني  شهداء افزود تصفيه خانه بيمارستان، توسعه اتاق عمل، ايجاد بخش روان پزشكي، بخش مراقبت هاي ويژه نوزادان، سايت اداري، فضاي سبز، مركز پيام اورژانس، تهيه تجهيزات پزشكي از قبيل ميكروسكوپ چشمي،آرتروسكوپ،مجوز خريد دستگاه اكوكارديوگرافي،2دستگاه ونتيلاتور،ماشين بيهوشي ، چراغ سياليتيك،  ايجاد بايگاني ريلي و ساختمان ام آر آي و همراه سراي بيمار و بعضاً با كمك و مشاركت خيرين سلامت شهرستان ميليارد ها تومان هزينه و با شرايط مناسبي در ارائه خدمت به بيماران و شهروندان فراهم آمده است .

همچنين در حوزه بهداشت از تكميل پروژه مزكر جامع سلامت نيمبلوك،بهسازي آزمايشگاه مركزي قاين، احداث پانسيون پزشك در آرين شهر و تعيين تكليف ديگر پروژه هاي نيمه تمام بهداشتي شهرستان در سفر مهندس سليمي معاون منابع فيزيكي وزارتخانه مي توان اشاره كرد.

 

وي همچنين در ادامه گفتگوي خود از احداث مركز جراحي و درمانگاه عمومي آستان قدس رضوي در قاين  خبر داد و افزود اين مركز درماني با 2000 متر مربع زيربنا و بيش از 10 ميليارد تومان اعتبار از سوي آستان قدس رضوي در بلوار بامشاد احداث و تجهيز مي شود .

 

دكتر عارفي تعيين تكليف ساختمان دانشكده پرستاري واقع در پشت پارك جنگلي  پس از چند سال بلاتكليفي را از ديگر اقدامات حوزه بهداشت و درمان شهرستان در حوزه آموزش نام برد و اظهار داشت وفاق و همدلي در شهرستان سبب شد تا با اختصاص اعتباري بالغ بر 2 ميليارد تومان ساختمان دانشكده پرستاري مجددا احيا و با أخذ رديف بودجه مستقل براي دانشكده اتفاق بسيار خوبي در اين حوزه رقم بخورد و رشته هاي آموزشي كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشكده  ارتقاء پيدا كند .

  

وي در خصوص تأمين تجهيزاتي ام آر آي نيز گفت مجوز ام آر آي  محفوظ است و ساختمان مربوطه با 30 درصد پيشرفت فيزيكي با كمك خيرين در حال احداث است و اميدواريم بعد از انتخابات بتوانيم دستگاه ام آر آي را در بيمارستان داشته باشيم .

 
 
منبع:
شبكه بهداشت و درمان قاين
تعداد بازدید:
74
تاریخ:
1398/10/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal